FUE czy FUT – którą metodę przeszczepu włosów wybrać?

W przypadku zabiegu przeszczepu włosów nadal panuje wiele mitów, które sprawiają, że osoby mające kompleksy z powodu łysiny nie decydują się na transplantację. Zwlekają z nią, mimo że codziennie próbują ukryć łysienie i sprawić, by fryzura wyglądała na gęstszą. Warto jednak zdecydować się na transplantację, gdyż przeszczepione włosy przyjmują się bardzo szybko, a efekt, który można uzyskać po zabiegu, często przechodzi oczekiwania pacjentów. Dowiedz się więcej o tym, jak przebiega przeszczep włosów metodą FUE i FUT.

1. Zabieg przeszczepu włosów metodą FUT

2. Przeszczep włosów metodę FUE

3. Gdzie wykonać przeszczep włosów?

Łysienie ma wiele przyczyn, których często nie udaje się wyeliminować, przez co dochodzi do nieodwracalnego przerzedzenia fryzury. Włosy nie odrastają pomimo stosowanych zabiegów trychologicznych, zdrowej diety, przyjmowania leków i używania specjalistycznych kosmetyków. W takich przypadkach rozwiązaniem problemu łysienia jest przeszczep mieszków włosowych, który pozwala odzyskać pewność siebie i gęste włosy. Dowiedz się więcej o metodach przeszczepiania włosów.

Zabieg przeszczepu włosów metodą FUT

Przeszczep metodą FUT sprawia, że porost włosów przyśpiesza u osób cierpiących na łysienie androgenowe, czyli typu męskiego. Występuje ono głównie u panów, jednak kobiety z zaburzeniami hormonalnymi również mogą się z nim borykać. Metoda FUT polega na pobraniu fragmenty skóry z okolic głowy w znieczuleniu miejscowym. Wycinek pozyskuje się z miejsca, w którym włosy charakteryzują się stałym wzrostem (zwykle jest to potylica), co oznacza, że są to pasma o wysokiej odporności na działanie androgenów. Chirurg podczas zabiegu wykorzystuje szkło powiększające, by ograniczyć wielkość wycinka i pobrać skórę z dużą liczbą zdrowych, nieuszkodzonych mieszków. Następnie pozyskane mieszki są przeszczepiane w miejsce, w których włosy wypadły. Dzięki temu po przeszczepie włosów pasma odrastają gęste, a ich wypadanie jest ograniczone. Mimo wycięcia fragmentu skóry blizny po zabiegu są minimalne i praktycznie niezauważalne.

Przeszczep włosów metodę FUE

Metoda FUE cieszy się popularnością ze względu na możliwość osiągnięcia naturalnych efektów. W celu transplantacji chirurg tworzy specjalne kieszonki, do których wkłada pobrane wcześniej mieszki włosowe. Dzięki temu cebulki są wszczepiane w nowe miejsce pod odpowiednim kątem, co pozwala uzyskać pożądany kształt fryzury. Dzięki temu włosy układają się tak, jakby od zawsze rosły w danym miejscu. Mieszki włosowe pochodzą z potylicy podobnie jak w przypadku metody FUT, natomiast różnicę stanowi sposób ich wszczepiania. Co istotne, pomimo tworzenia dodatkowych kieszonek w skórze głowy, zabieg jest zupełnie bezbolesny za sprawą znieczulenia miejscowego, a pacjent nie denerwuje się dzięki tabletce o działaniu uspokajającym.

Gdzie wykonać przeszczep włosów?

W klinikach takich jak Saifi Hair Transplant zabieg przeszczepu włosów przeprowadzany jest przez prawdziwych profesjonalistów. Chirurg z doświadczeniem potrafi pobrać mieszki włosowe w sposób prawidłowy, a następnie umieścić je w innym miejscu. Dzięki temu obniża się ryzyko niepowodzenia zabiegu, a okres rekonwalescencji po transplantacji jest krótki. Na zabieg warto decydować się przede wszystkim w klinikach, w których lekarze mają wieloletnią praktykę, gdyż tylko ona jest w stanie zweryfikować ich umiejętności. Jeśli po transplantacji włosów u wcześniejszych pacjentów doszło do zagęszczenia fryzury, można zaufać chirurgowi i oddać mu się w jego ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *