trycholog bielsko-biala

Jak sobie radzić z zakolami? Skorzystaj z pomocy trychologa

Pusta przestrzeń bez włosów, która wraz z upływem czasu powiększa się tuż nad skroniami, stanowi wielki problem dla wielu mężczyzn. Zakola są bowiem problemem nieco wstydliwym i budzącym wiele pytań ze strony znajomych. Jeśli pojawią się w wieku młodzieńczym, mogą być sporym kłopotem dla mężczyzny, w kontekście prowadzenia udanych relacji z kobietami. Warto jednak pamiętać, że czynników wpływających na powstawanie zakoli jest tak wiele, że istnieją całkiem duże szanse, aby ten proces powstrzymać. Sprawdzamy, jak może pomóc wizyta u trychologa na przykładzie specjalistów realizujących usługi w Bielsku-Białej.

Jakie są przyczyny powstawania zakoli?

Specjaliści wymieniają przynajmniej sześć głównych czynników, które pośrednio wpływają na utratę włosów u mężczyzn. Jeśli problem pojawia się już w wieku nastoletnim lub młodzieńczym, z dużym prawdopodobieństwem taki stan rzeczy wywołany jest aspektami genetycznymi. Wypadanie włosów może mieć także podłoże chorobowe, będąc konsekwencją stanów zapalenia skóry głowy, np. w przebiegu łojotokowego lub atopowego zapalenia skóry.

Na powstawanie ubytków we fryzurze może oddziaływać także niedostateczny poziom higieny, czy nagle pojawiający się łupież. Niektóre przypadki łysienia są związane ze stanami emocjonalnymi pacjenta. Nadmierny stres, życie w strachu, problemy psychiczne – to czynniki, które mogą przyspieszyć przedwczesne wypadanie włosów. Do innych czynników, trycholog Bielsko-Biała, zalicza także wszelkiego rodzaju podrażnienia alergiczne, czy problemy z przetłuszczaniem się skóry głowy. Jak widzimy, czynników wpływających na ryzyko powstawania zakoli jest całkiem sporo.

Trycholog – czym się zajmuje?

Pierwszym wyborem pacjentów, którzy zauważyli u siebie problemy z wypadającymi włosami, jest wizyta u dermatologa. Lekarz dermatologii zajmuje się niezwykle szerokim spektrum chorób związanych z tkanką skórną. Nie każda przyczyna powstawania zakoli ma swoje uwarunkowania w problemach czysto dermatologicznych. Z uwagi na szeroką gamę przyczyn łysienia, pojawiła się potrzeba usystematyzowania i wyróżnienia nowego zawodu, który zajmie się tylko i wyłącznie leczeniem problemów z włosami. Tym właśnie zajmuje się trycholog, będący specjalistą z dziedziny medycyny zajmującej się diagnozą i leczeniem problemów ze skórą głowy i włosami.

Sama nazwa zawodu wskazuje na bliskie powiązanie z omawianym problemem. Trikhos, czyli wyrażenie z języka greckiego, to odpowiednik polskiego „włosa”. Jeśli zatem zauważymy problemy z powstawaniem zakoli, to jednym z naszych pierwszych działań powinno być ustalenie wizyty u trychologa. Jest to medyczny zawód deficytowy, przez co dostęp do wykwalifikowanych specjalistów w wielu polskich miastach jest mocno utrudniony. Wyjątkiem są duże i niektóre średnie ośrodki miejskie, takie jak Bielsko-Biała, w którym można umówić się na fachową wizytę u trychologa.

Trycholog Bielsko Biała – zakres działań specjalisty na podstawie usług realizowanych w tym mieście

Trycholog w Bielsku-Białej, jak i w innych miastach w Polsce, realizuje zadania związane z postawieniem diagnozy pacjentowi zmagającemu się z kłopotami z włosami i skórą głowy. Kolejnym działaniem specjalisty jest określenie drogi leczenia, która może mieć niezwykle szeroki zakres. Istnieją bowiem nowoczesne metody lecznicze, związane z wykorzystaniem innowacyjnych technologii iniekcyjnych, w tym z zastosowaniem komórek macierzystych. Trycholog pomaga w problemach z łysieniem, wypadaniem włosów czy chorobami skórnymi, powstającymi także w obrębie skóry głowy. Efektem leczenia może być całkowite usunięcie problemu lub zatrzymanie bądź ograniczenie procesu utraty włosów.

Jeśli borykasz się z zakolami, koniecznie sprawdź, jak może pomóc Ci specjalista trycholog Bielsko-Biała z https://medmix.pl/trycholog/.