Jak wywołać okres?

         Oczekiwanie na pojawienie się miesiączki często jest dla kobiet stresujące. Dzieje się tak szczególnie w przypadku, kiedy kobieta obawia się pojawienia się ciąży, bądź też problemów związanych z układem płciowym. Stres negatywnie wpływa na funkcjonowanie organizmu, przez co układ hormonalny reaguje w formie zahamowania wystąpienia miesiączki. Niestety taka sytuacja często wywołuje kolejny stres, przez co pojawienie się miesiączki może być bardzo trudne. Na szczęście istnieje kilka sposobów, aby wywołać okres.

Sposoby na wywołanie miesiączki

          Zanim podejmie się decyzję o stosowaniu jakiegokolwiek sposobu na wywołanie miesiączki, należy upewnić się, iż powodem tego zahamowania nie jest ciąża. Jeżeli mamy już taką pewność, warto zapoznać się z kilkoma naturalnymi sposobami na pojawienie się miesiączki. Jednym z najstarszych i najpopularniejszych sposobów na wywołanie spóźniającego się okresu jest gorąca kąpiel. Aby efekt był szybszy, zaleca się do takiej kąpieli wypicie kieliszka czerwonego wina. Trzeba jednak zachować szczególną ostrożność, ponieważ krew bardzo mocno się rozrzedza, dlatego też warto robić taki zabieg przy obecności drugiej osoby w domu.

         Kolejnym sposobem cechującym się bardzo wysoką skutecznością jest zastosowanie naparu z ziół. Najczęściej do wywołania miesiączki stosuje się napar z kwiatów czarnej malwy. Czarną malwę można dostać w sklepach zielarskich, bardzo rzadko dostępna jest w aptekach. 

Wywołanie okresu tabletkami

         Bardzo popularną metodą wywoływania miesiączki jest zażywanie aspiryny. Lek ten cechuje się rozrzedzaniem krwi, co tak jak wyżej wspomniane metody wpływa na wywołanie okresu. Aspirynę jednak należy używać w niewielkich dawkach, ponieważ może nieść za sobą także przykre konsekwencje, takie jak na przykład krwawienie z nosa. Aspiryna jest także środkiem przeciwbólowym, co idealnie sprawdzi się już w momencie pojawienia się miesiączki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *