Na co zwrócić uwagę wybierając lakier do paznokci?

W sklepach kosmetycznych oferta lakierów do paznokci jest bardzo szeroka i różnorodna, dlatego też osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z manicure mogą mieć duży problem, aby dokonać udanego zakupu. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom i poradom dowiedzą się Państwo na co zwrócić uwagę, aby wybrać najlepsze kosmetyki do pielęgnacji dłoni.

O czym należy pamiętać przy zakupach?

Aby wybrać najlepsze lakiery do paznokcie w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę oczywiście na ich skład. Szczególną ostrożność powinny zachować kobiety, które zmagają się z alergiami na składniki zawarte w lakierach do paznokci. Uważać należy na toluen, który znajduje się w tanich lakierach słabej jakości. Na opary powinny uważać zwłaszcza kobiety w ciąży. Jeżeli lakier do paznokci zawiera w swoim składzie DBP (ftalan dibutylu) albo formaldehyd, to należy omijać go szerokim łukiem.

Czas schnięcia ma znaczenie

Kolejnym elementem na który należy zwrócić uwagę jest czas schnięcia lakieru. Zapracowane kobiety bardzo często nie mają czasu na manicure, dlatego też im krótszy czas schnięcia lakieru tym lepiej. Pamiętać należy jednak o tym, że krótki czas schnięcia niestety automatycznie przekłada się na nieco gorszą trwałość. Zamiast lakierów szybkoschnących zdecydowanie lepszym wyborem są dobrej jakości świeże lakiery. Najbezpieczniejszym wyborem jest dokonywanie zakupów w sprawdzonych sklepach kosmetycznych np. Douglas. Warto także systematycznie odwiedzać portal Rabatio.com, gdzie można znaleźć atrakcyjne kody rabatowe Douglas, dzięki którym oryginalne lakiery można kupić w atrakcyjnej cenie. Osoby, które nie wiedzą jak wybrać lakier do paznokci mogą oczywiście skorzystać z fachowego doradztwa sprzedawcy.

Jak wybrać lakier do paznokci?

Najlepsze lakiery do paznokci to oczywiście te, dzięki którym nasze dłonie prezentować będą się zjawiskowo. Dobry lakier od renomowanego producenta oferuje dokładne krycie już po dwóch nałożeniach. Przy lakierach cielistych wystarczy nawet jedna warstwa. Jeżeli chodzi o konsystencję lakieru to powinna być ona jak gęsta śmietanka. Przy rzadkich lakierach niezbędne jest nałożenie dodatkowych warstw. Kolor lakieru należy dopasować nie tylko do aktualnych trendów, ale również do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby zwrócić uwagę na rozmiar buteleczki. Osoby, które często lakierują paznokcie powinny postawić na większe buteleczki.

One thought on “Na co zwrócić uwagę wybierając lakier do paznokci?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *