Różowe włosy – fajny trend czy raczej modowe faux pas?

Moda potrafi zaskakiwać raz lepiej, a raz gorzej. Ale czasami jesteśmy nią naprawdę zaskoczeni i na pewno nie spodziewalibyśmy się aż takiej oryginalności. Otóż obecnie coraz modniejsze stają się różowe włosy. I tutaj pojawia się pytanie, czy to fajny trend, czy raczej modowe faux pas, taki jak białe kozaczki, choć modny.

Różowo nie w głowie, ale na głowie

Nie ma się co oszukiwać – różowe włosy są nader oryginalne, ale jednak kolor różowy nie kojarzy się nade pozytywnie. Często uważany jest za dziecinny czy też nieelegancki. A jednak z jakiegoś powodu stał się trendy. I trzeba przyznać rzeczywiście przyciąga uwagę. Jednak należy zdawać sobie sprawę iż można poprzez taki kolor włosów być ocenianym i to raczej nie pozytywnie. W końcu są osoby, które pomyślą, że skoro różowo jest na głowie, to pewnie jest też różowo w głowie. A przecież wygląd nie świadczy o naszej inteligencji. Tak naprawdę warto raczej skupić się na tym, co Wy myślicie o swoim kolorze włosów niż to co inni o Was myślą. Niestety są osoby, które oceniać lubią, ale z drugiej strony czy ich opinia powinna być brana pod uwagę? Jasne, że nie. Owszem można przeanalizować czy w Waszym przypadku różowe włosy będą odpowiednie, bo niestety nie zawsze można sobie na nie pozwolić.

O ograniczeniach słów kilka

Cóż czy się to komuś podoba, czy też nie jesteśmy ograniczeni różnymi normami i zasadami społecznymi, których musimy przestrzegać. I choć tyle mówi się o wolności to jednak trzeba pamiętać, że „wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka”, choć my raczej wolimy parafrazę tych słów, czyli wolność człowieka kończy się tak, gdzie zaczyna się cierpienie drugiego człowieka czy zwierząt. Na szczęście różowe włosy nikogo nie krzywdzą. Jednak nadal nie zawsze można sobie na nie pozwolić. Choć pracodawca nie ma prawa zabronić Ci noszenia kolorowych włosów, to jednak polityka firmy może zakładać, że strój i wygląd muszą wpisywać się w bardzo formalny dress code. Dlatego też jeżeli pracujecie w banku czy też w urzędzie, to jednak pracodawca może nakazać Wam zmianę koloru włosów, gdyż Wasz wygląd nie będzie profesjonalny. A przecież każdy z nas powinien wyglądać tak jak chce. Oczywiście są takie zawody, gdzie kreatywność także na głowie jest wręcz wskazana, wszak pokazuje Waszą pewność siebie, ale i fakt, że chcecie się wyróżniać i stoicie w opozycji do słowa „nuda”. Na pewno możecie szukać pracy w agencjach reklamowych. Zatem z różowymi włosami macie małą szanse na otrzymanie pracy w urzędzie miasta, ale już w agencji reklamy – tak.

Dla kogo kolor różowy jest idealny? Poznaj zalety różowych włosów

Różowe włosy są modne i to fakt. Owszem kolor jest dosyć kontrowersyjny, ale jednocześnie ciekawy. Taki kolor dodaje każdej kobiecie nonszalancji, ale też pokazuje, że umiecie się bawić modą. Nie bez znaczenia jest fakt, że odmładza. Wbrew pozorom nie jest przeznaczony tylko dla nastolatek, ale dla każdej kobiety, która ma ochotę zaszaleć – w końcu ograniczenia są tylko i wyłącznie w naszej głowie. Świetnie prezentują się długie różowe włosy, bo trzeba przyznać, że ten kolor lepiej wygląda na długich włosach. Nawet jeżeli nie macie zapuszczonych włosów, to nic nie stoi na przeszkodzie, by zafundować sobie takie. Tutaj polecamy Wam włosy doczepiane od Remy-Hair.pl, które wyróżnia wysoka jakość i świetny wygląd. Możecie też zdecydować się na kilka różowych pasemek, które także dodają pewności siebie i mają w sobie sporą dawkę nonszalancji. Dzięki nim przekonacie się czy jesteście gotowe, by wszystkie włosy zafarbować na różowo, wszak to nader oryginalny kolor.

O wadach w kilku zdaniach

Już wspomnieliśmy o wadach wynikających z faktu, że część ludzi może Was źle oceniać. Ale z drugiej strony kim oni są, że dają sobie takie prawo. W końcu najważniejsze jest Wasze zdanie. Jednak na pewno wadą jest fakt, że takie włosy trzeba często farbować, bo tylko wtedy utrzymacie świetne nasycenie kolorem. Do tego konieczność farbowania wynika również z faktu, że odrost i to niezależnie czy jest ciemny czy jasny może nie prezentować się zbyt dobrze. Jeżeli więc zdecydujecie się na różowe włosy, zaopatrzcie się w dobrą odżywkę oraz maskę, która będzie świetnie nawilżać włosy i zapobiegać ich zniszczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *