Domowe sposoby na zbicie gorączki

Gorączka jest naturalnym stanem organizmu, który broni się przed infekcją. Jest to stan, w którym temperatura ciała przekracza 38 stopni Celciusza. Gorączce mogą towarzyszyć zimne poty, dreszcze, osłabienie organizmu, ból mięśni, stawów, kości. Gorączkę najczęściej zbija się za pomocą dostępnych w aptece leków farmaceutycznych. Czasem jest to jedyne rozwiązanie. Z gorączką można sobie także poradzić za pomocą domowych, sprawdzonych i skutecznych sposobów. Warto je wcześniej wypróbować zanim sięgnie się po farmaceutyki. 

Zimne okłady

Jedną z możliwości na zbicie gorączki są zimne okłady. Należy namoczyć ręcznik w zimnej wodzie i przyłożyć go do czoła. Gdy ręcznik będzie już ciepły należy zmoczyć go ponownie i położyć na czole. Warto powtórzyć ten proces kilkukrotnie. 

Kąpiel w chłodnej wodzie

Kolejnym domowym sposobem na zbicie gorączki jest kąpiel w chłodnej, a czasem nawet w zimnej wodzie. Należy nalać do wanny chłodnej wody i wejść do wanny. Gdy woda będzie za ciepła należy dopuszczać chłodnej. Warto tak chwile poleżeć,

Herbatki i napary ziołowe

Inną możliwościom na zbicie gorączki za pomocą domowych sposobów jest przyrządzanie gorących herbat, naparów z ziół. Zioła mają bardzo pozytywny wpływ na ludzki organizm. Bardzo przydatne są napary z bzu czarnego, herbaty malinowe, herbaty z miodem i cytryną, herbatka z kwiatów lipy. Ziła mają uzdrowicielską koc i są stosowane w medycynie od dawien dawna. Stosowane są w medycynie niekonwencjonalnej. Są zdrowe, smaczne i skuteczne na walkę z uciążliwą gorączką. 

Nawodnienie organizmu

Przy wysokiej temperaturze nie należy zapominać o dobrym nawodnieniu organizmu. Należy spożywać dużo płynów. Należy pic dużo wody mineralnej niegazowanej, która jest bogata w składniki mineralne. Przy gorączce człowiek się poci, dlatego tak istotne jest nawadnianie organizmu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *