Witamina K2 – właściwości. Jakie daje korzyści i gdzie ją kupić?

Szybkie tempo życia, stres, mała ilość aktywności fizycznej czy złe nawyki żywieniowe, prowadzą do konieczności systematycznej suplementacji naszego organizmu. Niedobór witamin i innych cennych składników odżywczych prowadzi do obniżenia samopoczucia, zmniejszonej witalności, aż w końcu do przewlekłych chorób. Jedną z ważniejszych witamin jest witamina K2. Co warto o niej wiedzieć? Jakie właściwości ma witamina K2, jakie skutki uboczne niesie za sobą jej niedobór i gdzie kupić dobrą witaminę K2?

Witamina K2 – krótka charakterystyka

Witamina K2 nie występuje samoistnie, jest określeniem grup konkretnych związków. W naszym organizmie produkowana jest głównie przez drobnoustroje wytwarzane w jelitach. W niewielkich ilościach występuje w takich produktach spożywczych jak jaja, nabiał czy mięso. Najbogatszym źródłem witaminy K2 jest ser niemiecki oraz ser holenderki. Ilość witaminy K2, jaka zawarta jest w produktach spożywczych, nie jest w stanie zaspokoić powstałych w organizmie niedoborów, dlatego też konieczna jest odpowiednia jej suplementacja.

Witamina K2 właściwości

Witamina K2 posiada bardzo szeroki wachlarz właściwości i zalet. Do najważniejszych należą:

  • uczestniczy w procesie krzepnięcia krwi,
  • pozwala na utrzymanie zdrowych kości (wpływa na ich gęstość oraz mineralizację),
  • zapobiega wystąpieniu miażdżycy, zawału czy udaru,
  • zmniejsza ryzyko złamań i uszczerbków kostnych,
  • wspomaga organizm w walce z nowotworami,
  • chroni serce oraz naczynia krwionośne przed zwapnieniem,
  • zmniejsza ryzyko wystąpienia osteoporozy (zwłaszcza u kobiet w okresie menopauzy),
  • wzmacnia działanie witaminy D3, a także podnosi poziom jej przyswajalności,
  • wspiera prawidłowy rozwój kości u dzieci i młodzieży (podawana jest w pierwszej dobie życia noworodka).

Skutki uboczne niedoboru witaminy K2

Mała ilość witaminy K2 niesie poważne skutki uboczne. Najczęściej jest to zmniejszona gęstość krwi, podatność na urazy, osłabienie, zaburzenia transportu wapnia w organizmie, częste krwawienie z nosa i dziąseł.

Bardzo często wystąpienie tych objawów jest już wynikiem sporych niedoborów witaminy K2, dlatego warto zadbać o jej prawidłowy poziom wcześniej.

Witamina K2 Swanson – czy warto?

Regularna suplementacja witaminy K2 Swanson to najlepsze, co możesz podarować swojemu organizmowi. Buteleczka zawiera 30 kapsułek w wygodnej formie do połknięcia. Jedna tabletka zaspokaja dzienne zapotrzebowanie. Odpowiedź na pytanie: „witamina K2 – na co działa i komu jest potrzebna”, jest bardzo prosta. Jeśli widzisz u siebie problem z krzepnięciem krwi i czujesz się osłabiony, to znak, że poziom witaminy K2 jest obniżony. Badania i konsultacja ze specjalistą rozwieją wątpliwości. Czasami skutki braku witaminy K2 mogą być zbieżne z wystąpieniem innych chorób lub dolegliwości. Dlatego właśnie wykonanie badania krwi z oznaczeniem poziomu witaminy K2 da pełny obraz sytuacji naszego organizmu. Często nie szuka się przyczyny występowania problemu, a odpowiednia diagnostyka powinna zacząć się właśnie od tego.

Dostępność witaminy K2 marki Swanson

Drogocenna witamina K2 Swanson jest dostępna do kupienia w aptekach i drogeriach internetowych i stacjonarnych a także na stronie internetowej producenta https://www.witaminyswanson.pl. Dostępność witaminy k2 marki Swanson jest więc powszechna. Co więcej, cena za witaminę K2 Swanson nie jest wygórowana, adekwatna do prezentowanej jakości. Dla wielu użytkowników dobroczynne działanie suplementowanej witaminy jest wręcz bezcenne. Ze względu na najwyższą jakość, produkt marki Swanson jest rekomendowany przez specjalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *