łóżka piętrowe w lanomeble

Łóżka piętrowe – na jakie warto się zdecydować? Rodzaje łóżek piętrowych

Łóżko piętrowe jest jednym z marzeń, które pojawia się wśród dzieci niezależnie od pokolenia. Szansa spania na wysokości budzi zachwyt w każdym małym urwisie. Łóżko piętrowe to nie tylko dziecięca idylla. Dzięki jego funkcjonalności rodzice mogą odpowiednio zagospodarować dziecięcy pokój.

Zalety łóżek piętrowych

Do najczęściej wymienianej zalety łóżka piętrowego należy jego funkcjonalność. Łóżka piętrowe są przede wszystkim miejscem do spania dla naszych dzieci, jednak dzięki jego budowie możemy zaoszczędzić więcej miejsca w pokoju, a powstająca szczelina pod łóżkiem będzie świetnym miejscem do umieszczenia chociażby pudeł z zabawkami. Ponadto do zalet łóżka piętrowego zaliczana jest jego ergonomiczna budowa, bezpieczna konstrukcja, wielofunkcyjność oraz ciekawy design.

Bezpieczeństwo podstawą wyboru łóżka piętrowego

Warto pamiętać, iż wybór łóżka piętrowego powinien być pokierowany przede wszystkim bezpieczeństwem naszych dzieci. Stąd też łóżko piętrowe powinno być dobrze zabezpieczone. Łóżko piętrowe musi spełniać kilka istotnych warunków. Przede wszystkim musi być dopasowane do wieku naszego dziecka. Łóżka z wysokim piętrem są przeznaczone dla starszych dzieci, którym nie zagraża wypadnięcie. Warto wziąć pod uwagę także jakość materaca. Łózko to miejsce, w którym dziecko regeneruje swoje siły, stąd też odpowiednio dobrany materac będzie sprzyjał dobrej jakości snu. Producenci łóżek piętrowych wprowadzają wiele zabezpieczeń w ich bryłę, tak by nasze dziecko było bezpieczne. I tak materace na dole oraz na górze powinny posiadać specjalne zabezpieczenia w postaci barierek ochronnych.

Ważnym aspektem są również schodki bądź drabinka, które prowadzą na górę. Powinny być one wykonane z dobrej jakości materiału, a stopnie muszą być odpowiednio głębokie. Wskazane są również poręcze do schodków. Zabezpieczenia te są szczególne istotne jeśli nasze dziecko jest jeszcze małe. Łóżka dla starszych dzieci mogą być skonstruowane w luźniejszy sposób i posiadać prostsze elementy. Naturalnie, bezpieczeństwo dziecka jest podstawą w każdym wieku, dlatego warto przemyśleć zakup łóżka piętrowego, w szczególności, że jego dobry wybór może wystarczyć na lata użytkowania.

łóżko pietrowe 2-osobowe

Rodzaje łóżek piętrowych

Wśród szerokiej oferty łóżek piętrowych możemy wyróżnić między innymi:

  • łóżko półpiętrowe z antresolą,
  • łóżko piętrowe jednoosobowe,
  • łóżko piętrowe dwuosobowe,
  • łóżko piętrowe trzyosobowe,
  • łóżka piętrowe z ciekawym designem (np. łóżko piętrowe domek),
  • łóżka piętrowe z biurkiem,
  • łóżka piętrowe z szufladami.

Łóżka półpiętrowe z antresolą są idealnym rozwiązaniem dla jednego dziecka, które posiada mały pokój. Dzięki funkcjonalności łóżka, pod jego stelażem zostaje duża przestrzeń, w której swoje miejsce może znaleźć biurko bądź inne meble. Obecne łóżka piętrowe pozwalają na korzystanie z nich nie tylko dwójce dzieci, ale również jednemu bądź trzech. Ich pomysłowość oraz ergonomiczność pozwala na wygospodarowanie dodatkowego miejsca dla każdej z naszych pociech.

Łóżka piętrowe z ciekawym designem to łóżka najbardziej uwielbiane przez dzieci. Dzięki nim dziecięcy pokój może zmienić się w mały domek, zamek czy nawet piracki statek. Łóżko piętrowe domek to jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań przez rodziców. Ma ono unikalny wygląd, a dzięki jego kształtom aranżacja pokoju nabiera oryginalności.

Łóżko piętrowe z biurkiem oraz łóżko piętrowe z szufladami jest najbardziej funkcjonalnym rozwiązaniem. Dzięki niemu otrzymujemy dwa meble zamknięte w jednym. Szuflady pod łóżkiem pomogą utrzymać odpowiedni porządek w pokoju zaś biurko będzie doskonałym miejscem do odrabiania lekcji i nauki.

Jeśli szukasz wygodnego, designerskiego i przede wszystkim bezpiecznego piętrowego łóżka dla dzieci, koniecznie zobacz łóżka piętrowe w LanoMeble.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *