mezoterapia igłowa

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to popularny zabieg, który pozwala głęboko odżywić skórę i opóźnić procesy jej starzenia. Na czym dokładnie polega zabieg mezoterapii?

Mezoterapia igłowa to popularny zabieg medycyny estetycznej. Dostarcza on substancje aktywne w głąb skóry, dzięki czemu w widoczny sposób poprawia jej kondycję. Mezoterapia igłowa Wrocław aplikuje substancje w postaci iniekcji bezpośrednio w zmienione miejsca. Zabieg wspiera naturalne procesy regeneracyjne skóry i sprawia, że rezultaty są szybko widoczne.

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa polega na dostarczeniu do skóry właściwej substancji odżywczych. Są to np. witaminy i mikroelementy, które pozytywnie wpływają na kondycję skóry i pobudzają powstawanie kolagenu, dzięki czemu skóra dłużej zachowuje swój młody wygląd. Do wykonania mezoterapii igłowej używa się strzykawki i igły lub specjalnego pistoletu. Dzięki temu substancje są dostarczane w głąb skóry i docierają bezpośrednio w wybrane miejsce. Sprawia to, że efekty zabiegu są szybko widoczne. Podczas zabiegu mezoterapii igłowej wykorzystuje się m.in. witaminy, peptydy, wyciągi roślinne oraz kwas hialuronowy, który dba o nawilżenie skóry. Skład preparatu jest dobierany pod kątem konkretnego problemu skórnego i indywidualnych predyspozycji danej osoby. Mezoterapię igłową można stosować na różne partie ciała – na twarz, szyję, dekolt, ręce, brzuch, uda, pośladki i skórę głowy. Zabieg wykorzystuje się m.in. do redukcji tkanki tłuszczowej, pozbycia się cellulitu, czy wygładzenia zmarszczek. 

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa należy do najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Po zgłoszeniu się do gabinetu dobierana jest substancja czynna, odpowiednia dla danej osoby i problemu, z którym się zmaga. Przed zabiegiem wykonuje się znieczulenie miejscowe, które polega na nałożeniu na wybrany obszar ciała specjalnego kremu. Dzięki temu zabieg jest mało bolesny. Następnie lekarz wykonuje igłą serię nakłuć w odstępach około 0,5-1,5 cm. Preparat jest wstrzykiwany na głębokość do 2 mm. Po przeprowadzeniu zabiegu wykonuje się masaż, który ma na celu równomierne rozprowadzenie składników odżywczych pod skórą. Cały zabieg trwa od 30 do 60 minut. Aby osiągnąć najlepszy efekt, zwykle potrzeba kilku zabiegów mezoterapii igłowej, które należy wykonać co 2-4 tygodnie. Warto też wykonywać zabiegi podtrzymujące, a ich częstotliwość należy ustalić ze specjalistą wykonującym zabieg. Dzięki regularnym zabiegom uzyskamy efekty, które utrzymają się na dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *