Witaminy i minerały. Jak ograniczyć ich niedobory?

Gdy w organizmie panuje równowaga, a ilość potrzebnych składników jest właściwa, można cieszyć się witalnością i dobrostanem. Jeśli jednak poziom witamin, minerałów czy kwasów tłuszczowych zaczyna się zmniejszać, warto zacząć szukać skutecznego rozwiązania. Jak ograniczyć niedobory niezbędnych składników pokarmowych? Czytaj dalej.

Zróżnicowana, zbilansowana dieta jako filar witalności

Jedząc zdrowo i różnorodnie, nie tylko dostarczamy do organizmu potrzebne mu składniki w odpowiednich ilościach, ale zyskujemy również możliwość odkrywania wspaniałych smaków, aromatów i tekstur. Jeśli nasz codzienny jadłospis jest skonstruowany prawidłowo, powinien stać się filarem witalności i dobrego samopoczucia. Co dzieje się, gdy nasz sposób żywienia odbiega od prawidłowego?

Jeśli w diecie brakuje różnorodnych produktów (warzyw, owoców, ryb, produktów mlecznych i pełnoziarnistych, a także chudego mięsa i strączków), jest to idealna sytuacja do powstania niedoborów składników pokarmowych. Pogłębianiu się tego stanu sprzyjają także podatność na stres, prowadzenie niehigienicznego trybu życia, stosowanie używek.

Na niedobory mogą być narażone osoby stosujące diety eliminacyjne i niskoenergetyczne, a także seniorzy, kobiety w ciąży i będące w okresie pomenopauzalnym. W naszej szerokości geograficznej, w związku z ograniczoną liczbą słonecznych, ciepłych dni, powszechne wśród wszystkich grup wiekowych są niedobory witaminy słońca, czyli witaminy D. Nasz organizm może wytworzyć tę witaminę samodzielnie, ale potrzebne są do tego określone warunki.

Stosowanie suplementów diety z witaminami i minerałami

By ograniczyć niedobory niezbędnych organizmowi składników pokarmowych, na pierwszym miejscu warto przyjrzeć się swojej diecie. Jeśli mamy trudności ze skomponowaniem menu, które będzie różnorodne, zdrowe i pyszne, skorzystajmy z pomocy specjalisty, np. udając się na wizytę do dietetyka.

Wsparciem w uzupełnianiu niedoborów składników jest stosowanie suplementów diety, np. zawierających kompleks witamin i minerałów dobranych w odpowiednich proporcjach. Mogą być one stosowane w przypadkach zwiększonego zapotrzebowania na określone składniki, problemów z wchłanianiem i w sytuacjach, gdy dostarczenie witamin i minerałów z dietą jest utrudnione.

Witaminy i minerały w kapsułkach, owocowych żelkach czy nowoczesnym sprayu doustnym zamówisz w sklepie Shaman.pl. Czeka tam na Ciebie naprawdę bogata oferta suplementów diety stworzonych przez cenionych producentów, np. NOW Foods, Doctor’s Best, OSAVI czy BetterYou. Zapraszamy do sprawdzenia całej oferty i złożenia w sklepie swojego pierwszego zamówienia.

Uzupełnianie potrzebnych składników – podsumowanie

Podsumowując, uzupełnianie niezbędnych organizmowi składników pokarmowych najlepiej zacząć od poprawy jakości i urozmaicenia codziennego jadłospisu. Możesz zrobić to sam, z pomocą bliskich lub korzystając ze wsparcia specjalisty. Rozważ też stosowanie suplementu diety od sprawdzonego producenta. Wysokiej jakości preparaty uzupełniające szybko i wygodnie zamówisz w sklepie internetowym Shaman.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *